Weerter Gemengd Koor Vivace voert samen met de Koninklijke Harmonie van Thorn en de Eindhovense koorvereniging De Toonkunst het heroïsche werk ‘The Armed Man’ van Karl Jenkins uit.
The Armed Man
De compositie is uit het jaar 2000. Het stuk gaat over het universele thema Oorlog. De teksten komen dan ook uit verschillende culturen en zijn deels al heel oud, maar nog altijd actueel. Het stuk eindigt met een boodschap van hoop en oproep tot vrede. De voorstelling wordt begeleid door indringende beelden van oorlog en geweld,die de muzikale beleving versterken. Als locatie is gekozen voor het Franciscushuis in Weert. U bent welkom op zondag 28 januari om 15.00 uur .
Kaarten zijn in de voorverkoop €17,50 en te verkrijgen bij secretaris@vivaceweert.nl of aan de ingang voor €19,50.
Gelet op het belang van dit thema heeft Vivace al in een vroeg stadium contact gezocht met het Weerter College. Lerares/kunstenares Mathilde Pil is na de zomer van 2017 met leerlingen een project gestart rond deze voorstelling. Gesprekken over het thema en het luisteren naar opnames van de voorstelling hebben de leerlingen geïnspireerd tot het maken van kunstwerken. Deze kunstwerken zullen voor, tijdens en na de voorstelling ten toon worden gesteld. Ze zijn verder gebruikt voor de posters en toegangskaartjes voor de voorstelling.
Verder heeft Vivace de Weerter veteraan Herman Wessels bereid gevonden om een eigen, persoonlijke ervaring rond het thema Oorlog en Vrede, te delen met de bezoekers aan het concert. Zo hopen we niet alleen een mooie muzikale voorstelling te verzorgen maar ook en vooral bij te dragen aan de dialoog over verdraagzaam samen leven en het vermijden van oorlog. Na afloop van de voorstelling wordt nog ruim gelegenheid geboden om over het onderwerp na te praten.
Er zijn nog geen reacties geplaatst