Vrijdagavond 21 maart vond in de spiegelzaal van Cultuurpodium De Bombardon in Heythuysen het eerste officiële evenement van het Oud Limburgs Schuttersfeest 2025 plaats. De zaal was geheel in de kleuren geel en zwart van schutterij Sint Nicolaas versierd, wat direct zorgde voor een feestelijke sfeer.
Loting OLS 2025 Heythuysen
Tijdens deze avond werd door middel van een loting de volgorde van de schutterijen in de optocht vastgesteld. De namen van de schutterijen werden gekoppeld aan nummers, waarmee op een eerlijke en transparante manier de volgorde werd bepaald. Ook werd via eenzelfde systeem geloot in welke doorgang – een van de vier groepen waarin de schutterijen zijn verdeeld – iedere schutterij deelneemt aan de schietwedstrijd. Omdat niet alle schutterijen tegelijkertijd kunnen schieten, is deze verdeling noodzakelijk. Binnen elke doorgang werd eveneens geloot voor de schietvolgorde.
Feestelijke sfeer met informatief karakter
Naast het serieuze karakter van de loting was er ook ruimte voor entertainment en gezelligheid. Het evenement in De Bombardon markeerde daarmee niet alleen een belangrijk organisatorisch moment, maar was ook een viering van verbroedering en enthousiasme rondom het aankomende OLS.
Tijdens de bijeenkomst werd tevens informatie gedeeld over de optochtroute, het feestterrein en het programma van de feestavond. Voorzitter van de organiserende stichting en president van het OLS spraken hun tevredenheid uit over deze mooie start van het OLS 2025 in Heythuysen.
Bekijk hier de Optochtvolgorde OLS 2025 Heythuysen.


















Er zijn nog geen reacties geplaatst